UV Yedek Parça

 

UV ışını yaşlandırma etkisi olduğundan dolayı UV kurutucuların ışığa maruz kalan yerleri zamanla yaşlanır ve deforme olur UVtek yedek parça destek ekibi olarak bizler kendi imalatımız olan UV kurutucuların veya ithal UV kurutucuların ihtiyacı olan ve zamanla değişmesi gereken parçalarını müşterilerimize sunmaktayız . Genelde en çok tüketilen UV yedek parçaları şunlardır ;

UV ALÜMİNYUM REFLEKTÖR : UV alüminyum iç mekanizma UVtek patentli olarak özel kalıplarda boy olarak çekilerek üretilir ve istenilen en uygun model seçilerek kesilir ve mevcut sisteme montaj yapılır

QUARTZ (ISI) FİLTRE : 3 mm kalınlığında olup istenilen ebatlarda kesilerek teslim edilmektedir UV lamba ile baskı malzemesi arasında bulunan Quartz camlar ısı ışınlarının malzemeye ulaşmasını engellemek amacı ile kullanılırlar .

QUARTZ REFLEKTÖR: Bazı UV kurutucuların reflektörleri UV yansıtma özelliği olan kaplamalı Quartz cam dan yapılmaktadır bu ürün bükümlü ve düz plaka halinde üretilmektedir . Quarz reflektör en iyi performansını ilk 8 000- 10 000 saat göstermektedir bu sürelerden den sonra yansıtma özelliğini kaybetmeye başlar .

ALÜMİNYUM FOLYO REFLEKTÖR : Bazı UV kurutucuların reflektörleri UV yansıtma özelliği olan özel bir kaplamaya sahip olan alüminyum dan yapılmaktadır. Bu ürün düz plaka halinde üretilmektedir, fakat işlevselliği açısından UV kurutucu içerisine istenilen form verilerek montaj yapılır . Alüminyum reflektör en iyi performansını ilk 8000- 10 000 saat göstermektedir bu sürelerden den sonra yansıtma özelliğini kaybetmeye başlar .

DICHROIC (SOĞUK) REFLEKTÖR : Bazı UV kurutucuların reflektörleri UV yansıtma özelliği olan özel bir kaplamaya sahip alüminyumdan yapılmaktadır. Bu ürün düz plaka halinde üretilmektedir fakat, işlevselliği açısından UV kurutucu içerisine istenilen form verilerek montaj yapılır ayrıca bu reflektörlerin en önemli özelliği ısı ışınlarını malzemeye yansıtmamasıdır. Yani UV lambadan çıkan ısı ışınlarını absorbe eder, sadece UV ışınları yansıtır. Bu şekilde malzemelerin ısıdan deforme olmasını engeller. Soğuk reflektör en iyi performansını ilk 8000- 10 000 saat göstermektedir bu sürelerden den sonra yansıtma özelliğini kaybetmeye başlar .

UV LAMBA ATEŞLEYİCİ : Şok trafolar ile çalışan lambalar ilk ateşlemeyi özel starter ile yapmaktadır 1 kw ila 4 kw lambalar için standart imalat yapılmaktadır .