UV BALAST VE TRANSFORMATÖRLER

UV lambalar düşük ve yüksek gerilim üreten özel trafolar ile çalışmaktadır istenilen ebat ve özellikte 1 kw dan 40 kw ‘a kadar müşterilerimizin mevcut UV lambasına uygun UV Trafo üretimimiz mevcuttur üretilen balast ve trafolar için uygun çalışma ortamı sağlanması koşulu ile 1 yıl garanti verilmektedir.

trafo

UV LAMBA ELEKTRONİK GÜÇKAYNAĞI & INVERTER TEKNOLOJİSİ

UV-Tek UEB serisi yeni nesil elektronik güç kaynakları özel olarak UV lambalar ve UV sistemler için tasarlanmıştır. Lamba başlangıç ve çalışma akımları DSP mikroişlemci tarafından kontrol edilir. Böylece uzun lamba ömrü sağlanır. Lambanın başlangıç ve kalkış akımları ile yeni güç değerine geçiş akımları sürekli olarak kontrol edilir ve izin verilen en yüksek akım değerinin aşmadan çalışması sağlanır. Tüm çalışma koşullarında lambanın konumu sürekli izlenir. Bu nedenle, verilen referans değeri ile lamba çıkış gücü arasında bir denge vardır. Bu denge koşulları şebeke gerilimi soğutma koşulları veya, çalışma ortamı sıcaklığına bağlı oluşabilecek değişikliklerden etkilenmez. Bu durum UV kurutma için kararlılık anlamına gelir.

Normalde, tüm dünyada şebeke geriliminin kullanımı 50-6 Hz sinüs dalgadır. Deşarj tüpü tekniği ile ışık yayan, UV lambaları 100-120 kHz kare dalga kullanılan inventör teknolojisi ile ise üretilmektedir. Buna uygun olarak, ışık frekansı 40kHz olacaktır.

Yeni nesil elektronik balastımızın diğer bir avantajı da üç fazlı çalışmasıdır. Sistem yükü faz yerine üç faza dağıtıldığından çekilen akım değeri düşmektedir. Bu nedenle hatlarda oluşan kayıt enerji azalacaktır. Ayrıca elektronik balastımızın güç katsayısı manyetik transformatör veya şok trafolarına daha yüksek olması nedeni ile reaktif akımları da azalmaktadır. Tüm bunlar daha az elektrik faturası demektir.

UV-Tek tarafından tasarlanan ve kullanılmakta olan kullanılan elektronik balast sistemi sayesinde enerji tüketimi optimum seviyelere çekilir, buna paralel eksoz havası ve soğutma gücü de azalmış olur. Enerjideki her birim tasarruf, aynı oranda doğadaki karbon emisyonuna olumlu etki yapacaktır.

UV Trafo